Wycieczka do Wronek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wtorek, czerwiec 18, 2019 opublikowane przez:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka na Ziemię Wroniecką

W sobotę, 15 czerwca grupa Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego udała się na jednodniową wycieczkę na Ziemię Wroniecką.

Pierwszym punktem wyprawy były Wronki, gdzie uczestnicy wycieczki mieli niecodzienną okazję zwiedzić największy w Polsce zakład karny. Interesujący pod względem architektonicznym obiekt wybudowany przez Niemców w 1894 roku wywarł duże wrażenie. Przewodnikami po zakładzie karnym byli zastępca dyrektora ppłk Zbigniew Konopacki oraz mjr Michał Godlewski, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli zarówno o historii zakładu jak i współczesnym funkcjonowaniu.
Wycieczkowicze wraz z przewodnikiem Pawłem Bugajem – prezesem Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej, zwiedzili również najbardziej charakterystyczne miejsca we Wronkach: pomnik osiołka na rynku, muzeum oraz klasztor ojców franciszkanów.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Słopanowa, gdzie zobaczyli perłę architektury sakralnej – drewniany kościół pw. św. Mikołaja z 1695 r. z oryginalną barokową polichromią. O historii kościoła opowiedział pan kościelny.

Wycieczka zakończyła się orzeźwiającym deserem lodowym w neorenesansowym pałacu w Kobylnikach.


Szymon Adamczyk

 

 Klikając na napisy  w czerwonym  kolorze dowiesz się  więcej o miejscu wymienionym w tym  tekście.


1. KLIKAJĄC NA TEN LINK MOŻESZ  ZOBACZYĆ  ZDJĘCIA  Z  TEJ  wycieczki - zdjęcia: Roman Wawrzyniak WTK

 

1. KLIKAJĄC  NA  TEN  LINK   MOŻESZ  ZOBACZYĆ   ZDJĘCIA  Z  TEJ  wycieczki - zdjęcia: Paweł Lipiecki
 

 
Czytany 1623 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 czerwiec 2019 17:56
Dział: WTK