76. rocznica agresji Armii Czerwonej na Polskę - 2015

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wtorek, wrzesień 22, 2015 opublikowane przez:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Treść  referatu  rozpoczynającego  76. rocznicę sowieckiej agresji na  Polskę.

Bolesław  Święciochowski

 Ponad trzy czwarte wieku dzieli nas od tragicznych wydarzeń 1939 roku, kiedy to zbrodnicze dwa mocarstwa sięgnęły po Polskę, która dwadzieścia kilka lat wcześniej ośmieliła się wyrwać z niewoli zaborczej i stała się niepodległym państwem.

  Niemcy hitlerowskie już od 1 września 1939 roku zajmowały dzień po dniu kolejne miasta i wsie Polski. Związek Radziecki, wyczekując dogodnej dla siebie chwili, zdecydował się 17 września zaatakować Polskę z drugiej strony, by w rezultacie tego najazdu zagarnąć dla siebie połowę terytorium państwa polskiego, biorąc w niewolę miliony obywateli polskich.

  Przez dziesięciolecia Związek Radziecki, uchodząc za przyjaciela i wyzwoliciela Polski, chciał agresję na Polskę we Wrześniu 1939 roku przedstawić jako akt nam przyjazny, dobry, zwłaszcza dla robotników i chłopów polskich. Dzięki przemianom ustrojowym przełomu lat 80 i 90 – tych ten fałsz historyczny możemy zdemaskować. Czynimy to z poczucia obowiązku uznania i uczczenia ofiar agresji sowieckiej w 1939 roku i późniejszych represji.

 

Klikając  TUTAJ  możesz  obejrzeć  zdjęcia z  tej  uroczystości.   

 

 

 

 

Czytany 3197 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 październik 2015 07:17
Dział: WTK